ZPĚT

Veřejné zakázky pro začátečníky – zákon a praktické ukázky – 2 dny

Lektor:
Mgr. Kateřina Koláčková
Mgr. Lucie Moravčíková
Datum: 14.12. - 15.12.2021
Délka: 12:00 hod (09:00 - 15:00)
Forma: ONLINE školení
Úroveň: Začátečník
Určeno pro: Zadavatele
Mgr. Kateřina Koláčková
Mgr. Kateřina Koláčková

Lektorka Kateřina Koláčková se více než 18 let věnuje ve společnosti OTIDEA komplexní administraci zadávacích řízení a poradenství v oblasti veřejných zakázek. V roce 2015 se stala ředitelkou poradenské společnosti OTIDEA.

Pravidelně přednáší na odborných konferencích, seminářích a účastní se veřejných diskuzí k zákonu. Souhrnná hodnota jí realizovaných projektů je v řádech úctyhodných stovek miliard korun.

Mezi její referenční klienty patří Senát ČR, Úřad vlády ČR, ale především města a obce. 

Kateřina Koláčková je nejpovolanější lektor díky své rozsáhlé praxi se schopností vysvětlit nejsložitější problematiku v oblasti veřejných zakázek laikům i profesionálům.

Její školení jsou vedená poutavou formou bez zbytečných výkladů paragrafů - probíranou látku vysvětluje na praktických příkladech ze své praxe.

Mgr. Lucie Moravčíková
Mgr. Lucie Moravčíková

V oblasti veřejných zakázek působí od roku 2009 se specializací na právní aspekty zadávacích řízení zejména s přihlédnutím ke stanovení předpokládané hodnoty veřejných zakázek, změn závazku ze smlouvy a veškeré související otázky, otázku koncesních řízení a oblasti elektronizace veřejných zakázek.  

V současné době působí na pozici právníka společnosti OTIDEA. Aktivně přednáší, publikuje a poskytuje poradenství jak veřejným zadavatelů, zadavatelům sektorových veřejných zakázek tak i dodavatelům, kterým zejména pohádá s přípravou nabídek a obranou proti nesprávnému postupu zadavatele . 

Proškolila několik tisíc zadavatelů i dodavatelů ve veřejných zakázkách. Ve svých školeních se zaměřuje na osvětlení složité oblasti veřejných zakázek, tak aby se účastníci následně snáze orientovali nejen v zákoně, ale především v nekonečném množství povinností a pravidel.

Rozsah a náplň

 • Seznámení se zákonem a jeho členěním
 • Kde získám základní informace a s čím pracovat
 • Režimy veřejných zakázky a druhy řízení
 • Základní principy zjednodušeného, otevřené a užšího řízení
 • Na co si dát pozor při nastavení technických podmínek 
 • Jak správně připravit kvalifikační kritéria
 • Hodnocení cena versus kvalita
 • Vyplnění formuláře pro otevřené řízení a zahájení zjednodušeného podlimitního řízení
 • Otevírání a posouzení nabídek, problematika mimořádně nízké nabídkové ceny
 • Vyhodnocení a závěr zadávacího řízení
 • Změny závazku ze smluv a opční právo 

Cíl

Smyslem školení je seznámit účastníky, kteří začínají s veřejnými zakázkami se zákonem. Vaše první potkání se zákonem nebude pouhá teorie a filozofie nad tím co zákon stanovuje. Chceme Vás naučit základy zákona, tak abyste po dvou dnech odešli si základní znalostí a nebáli se vypsat zakázku. Provedeme Vás přípravou zadávací dokumentace, nastavením kvalifikace, možnosti hodnocení. Vyplníme formuláře a upozorníme na co nezapomenout alespoň v základech ve smlouvě. Řekneme si o protokolech a co by měli obsahovat, aby Vás nikdo na ničem nenachytal. 

Těsně před začátkem vysílání Vám odešleme jedinečný odkaz pro vstup, který jednoduše vložíte do internetového prohlížeče a není třeba nic víc.

Potřebujete svůj vlastní PC a internetové připojení. V průběhu školení budete mít možnost klást otázky pomocí psaných komentárů nebo mikrofonu a lektoři na ně průběžně budou reagovat.

Místo konání

Webové rozhraní online přenosu

Poznámka

V případě online kurzů je jedna přihláška platná pro jednoho účastníka kurzu, objednatel není oprávněn zpřístupnit obsah školení více než jedné osobě. V případě, že se kurzu má účastnit více osob od téhož objednatele, je objednatel povinen požádat o multilicenci. V případě, že nebude o multilicenci požádáno, jedná se o neoprávnění užití práv třetí osoby.

Cena:
5 990,00 Kč
+ 21% DPH
7 247,90 Kč s DPH
Otidea vzdělávání

Školení na míru

Sestavte si školení, které bude odpovídat Vašim představám. Zrealizujeme jej pro Vás na klíč.

Zjistit více